Roostevaba keevitus

ROOSTEVABA KEEVITUS

Roostevaba teras on saadaval torude, torude ja lehtedena. Üldiselt ei ole see magnetiline ja sellel on sageli hõbedane viimistlus. Nikli ja kroomiga roostevabast terasest sulamid võivad saada tugeva läike ja peegelviimistluse. Neid väga poleeritud sulameid on väga tugeva ülemise oksiidikihi tõttu keeruline keevitada. Nende keevitamiseks tuleb oksiidikiht eemaldada harjamise või lihvimisega ning samuti tuleb läbi viia keemiline töötlemine happe vooluga. Need tõkked regenereeruvad kiiresti, seetõttu on vaja segada, rakendada voolu ja keevitada kiiresti.

Roostevaba keevitused sobivad tehnikad:

  • Elektriline kaarkeevitus kaetud elektroodidega.
  • Kaarkeevitus mitte sulavate elektroodidega (volfram).
  • Gaasivaba südamikuga traadikeevitus ("FCAW" protsess USA tähistuses).
  • Poolautomaatne (või "MIG-MAG") gaaskeevitus neutraalse gaasi või mitteneutraalse gaasiseguga (argoon, süsinikdioksiid ja vesinik) ning lühise või aksiaalsuunalise pihustusülekandega, mis kasutab seda tüüpi elektroodi sulavkaabel, et luua kokkupandavatele osadele elektrikaar.

Erinevate korrosioonikindluse, tugevuse ja töödeldavuse erineva astmega roostevabade roostevabade teraste arendamine on terasekasutajatele tohutut kasu andnud. See areng on aga ka roostevaba terase keevitamise keerukamaks teinud kui traditsioonilise süsinikterase keevitamine.

Keevituse järelpuhastus

Roostevabast terasest TIG ja MIG keevitatud detailid tuleb puhastada happega. Elektrokeemilise reaktsioon taastab roostevaba terase sära kõrvaldades keevitusprotsessi käigus tekkinud värvilisuse ja oksüdeerumise.

Roostevaba keevitus

Soovid toodet, teenust või otsid kindlat tootmispartnerit?

︿